Muzeum podmořských soch – Grenada

Během návštěvy ostrova Grenada v Karibiku rozhodně nezapomeňte na návštěvu unikátního podmořského muzea soch. Během potápění v karibském moři plného barevných ryb a korálů vás určitě zaujme i 65 soch v životní velikosti, které se nachází na mořském dně pouhých 10 minut jízdy člunem od hlavního města St. George’s.

Sochy jsou umístěny v hloubce cca 25 metrů na ploše o rozloze 800 metrů čtverečních a jejich smysl není jen být turistickou atrakcí zdejšího exotického ostrova. Mají pomáhat i regeneraci podmořského života, který je v poslední době tolik zkoušen nejen klimatickými změnami, ale i člověkem.

Tyto unikátní sochy byly navrženy tak, aby se na nich uchycovaly korály a podmořské rostliny a přispěly tak k obnovování zdejších korálových útesů. Jejich autor je Jason deCaires Taylor a sochy u Grenady jsou jedny z jeho prvních projektů tohoto typu. Další jeho podmořské sochy či sousoší byste mohli najít i v Mexiku u města Cancún (to je asi největší projekt), dále v Řecku nebo Anglii.

  
 Foto: Jason deCaires Taylor, Wikipedia

Mnozí turisté však jezdí na Grenadu, aniž by o tomto unikátu věděli. Tento exotický ostrov, a zároveň nejmenší stát západní polokoule, je totiž plný přírodních skvostů, které jej dělají jedním z posledních rájů na Zemi. Nachází se zde mnoho přírodních jevů, jedním z nich je například Vrch skokanů neboli Le Morne de Sauteurs, což je 30 m vysoký útes nad mořem, z něhož na protest proti francouzské kolonizaci roku 1651 skočilo posledních 40 indiánů.

Ztraceny dopisovatel

Foto: Jason deCaires Taylor, Wikipedia

   Konec slitování

Foto: Jason deCaires Taylor, Wikipedia

Další zdejší zajímavostí je i největší vývozní artikl, což je světoznámý muškátový oříšek. Na Grenadě jej ve velkém začali pěstovat již zmiňovaní kolonizátoři. Městečko Gouyave ukrývá oříškovou manufakturu, kde si můžete zakoupit nejen zdejší muškátový oříšek, ale i mýdla, likéry, marmeládu nebo sirupy. Nedaleko se nachází plantáže Gougaldston Estate z 18. století, kde jsou oříšky tradičně zpracovávány.

Čtěte také:   Pevnost Boyard – západní pobřeží Francie

Foto: Lee Coursey

Východní pobřeží pak nabízí opar karibského rumu, který i na Grenadě má velkou tradici. River Antoine je tradičním lihovarem, který používá stejný způsob zpracování tohoto artiklu již od počátku 19. století. Mimo rumových výparů zde můžete narazit i na horkou páru z termálních pramenů, které se nacházejí v tropické džungli. Najdete zde úžasná sopečná jezera s termálními zřídly, kde můžete zahlédnout poletující kolibříky. Že ještě pořád nevíte kam na dovolenou? Grenada vám zajisté učaruje!

Mapa – Underwater Sculpture Grenada project







Napište nám pár slov o této turisticky atraktivní zajímavosti nebo na nás odkazujte ze svého webu, blogu či sociálního profilu.

1 komentář k článku “Muzeum podmořských soch – Grenada”

  1. dovolenkář napsal:

    zdravim, fakt hezky clanek. Jestli nevadi, doporucil bych si precist jeste clanek o Jamajce 🙂

Napište prosím komentář

Background photo - NASA. Some photos are licensed from photobank or used from Wikipedia.
Powered by WordPress | Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Download Free WordPress Theme, Premium WordPress Themes and WordPress Themes